Šifra 3 – Únos – pomník na cyklostezce SZ od Oslavan

Zadání

zadání šifry 3

Stručné řešení

Tři x v zadání (odkazovaná posledními slovy v řádcích) jsou vrcholy trojúhelníku o rozměrech 3, 3 a 5 cm. Číslice ve správném pořadí určují výšku kóty.

Komentáře

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

Metatext

To, že první slabiky slov s X (MExika, TAxíku, TEXT) dávají slovo METATEXT byl záměr, nebo náhoda? Každopádně nás to dost pobavilo :-)

Tíman

Trojúhelník

Další vtipná náhoda (která nás ale moc nepobavila) byla ta, že dva vrcholy nejdelší strany trojúhelníku "celkem přesně" seděly v mapě na stanoviště této a předchozí šifry (č. 2 a 3). Celkem logicky jsme hledali další stanoviště na třetím vrcholu, který další shodou okolností ukazoval v mapě na restauraci - tedy další pomyslné x v kroužku. Naší domněnku navíc potvrzoval fakt, že jak formát papíru (což je celkem logické), tak i okraje rámečku přesně seděli na formát papíru včetně okrajů rámečku mapy.
Trošku nás zarazilo, že jsme cestou neviděli žádné týmy, ale vyloženě nás zklamalo, když nám paní hostinská sdělila, že mají zavřeno :( Naopak trochu škodolibě nás potěšilo, že v tom nejsme sami a tímto zdravíme tým, který přišel po nás :)

keby len jedna nahoda

Tak nam sa podarila este vacsia haluz :) Tiez sme si vsimli najprv vzdialenosti a skoncili v restauraci. Potom sme si vsimli, ze jedna hrana trojuholniku (nejprve) nas dostane na krizovatku, dalsia o cosi vyssie a ta posledna hore. Tak sme s uplne blbym riesenim bludili po lese a poliach a skoncili asi 300 m od toho spravneho, ktore nam potom celkom rychlo cvaklo.

Tři křížky

Taky zdravíme týmy, co šly k hospodě :) Opravdu to vycházelo pěkně, restaurace je v mapě značená taky jako X a navíc byla v domě s číslem popisným 10, to už přece nemůže být náhoda. Jelikož mají orgové moc nad mapou, čekal bych, že tu hospodu z mapy klidně odmažou, když stejně měla zavřeno v době, kdy se tam týmy mohly vyskytovat, ale asi na to při testech nikdo nepřišel.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.