Poděkování

Chtěla bych všem orgům moc poděkovat za hru. Za tu práci, za Váš čas. Všichni se asi vybláznili v cíli, takže už nemají potřebu děkovat na fóru. Vaši práci si ale ceníme, takže ať to taky víte :-)
Taky děkuji svému týmu za hezkou sobotu (a neděli). Díky!
Lydka

I já se přidávám

Taky mě překvapilo, že tady ještě toto vlákno není (a přičítám to kromě cíle i kvalifikaci na Tmou, která všechny zaměstnala).
Takže se přidávám k poděkování. Hra se mi (a myslím, že i celému týmu) moc líbila a děkujeme všem organizátorům a pomocníkům, že ji pro nás tak hezky připravili.
Majda

Podekovani

Díky za jako vždy nápaditou hru - a pevně doufám, že za rok bude další! Jak jsem už Vítkovi říkal v cíli, letos nám to krutě nesedlo (kdybychom tak věděli proč:(, ale šifry přesto zaujaly. Měly duši... Užili jsme si překonaný zákys na mapovací šifře (graf), kterou považuji za velmi čistou z hlediska zadání - oceňuji šifry, které se vzpírají řešení, aniž by otevíraly nějaké hlubší slepé cesty. Po dvou hodinách jsme byli stále na začátku a teprve potom přišly ty správné otázky. Výborné byly obrázkové palindromy na začátku. A i zbytek byl vesměs velmi nápaditý - občas bych zadání navrhl ještě udělat mírně jinak - ale to je spíš záležitost formy (a subjektivního pohledu). "Obsah" šifer pěkný!

Co se nám oproti loňským ročníkům nelíbilo, byl časový rozvrh hry. Stanoviště se zavírala příliš brzo a šlo to proti smyslu hry - má-li být výzva výzvou, musí na luštění být nějaký čas i po překonaném zákysu (ostatně vůbec se na "výzvu" včas dostat byl stres). Končit v sedm, protože už nemůžeme dál hrát, ačkoliv máme sílu (a v zásadě tušíme, co s šifrou), nám přišlo hodně zlé. Troufám si tvrdit, že jsme v tu chvíli stále měli dost času na dokončení hry, nebýt konkrétní zavíračky desáté šifry. A brát si na předchozí šifře absolutku kvůli času, a ne kvůli šifře, nás nebavilo jakbysmet. Jasně, hra šla dokončit hladce ve velmi krátkém čase (byla dobře hratelná pro čelo na vítězné vlně) - ale jakmile začal čas docházet, docházel už pak pořád. Lineární křivka času uzavírání stanovišť velela: co hodina to nutnost vyluštit a přesunout se - což podle mě není pro KN adekvátní - resp. dřív jsem měl pocit, že horní časové limity umožňují slušně hrát i týmům, které nejsou na čele - a dokonce i slabým týmům. Alespoň, co pamatuji, na KN v Adamově jsme měli několik záseků, ale k limitům zavíraček jsme se takhle brutálně neblížili a výkonem na posledních šifrách ztrátu dotáhli (což letos nešlo). Ostatně překvapivé množství týmů šlo do Pohody - zajímalo by mě, jestli právě kvůli času? A někteří se kvůli času do Pohody vůbec nedostali - to by se asi trendem dalších let stát nemělo. KN jsem si vážil i proto, že byla nápaditá, ale zároveň připravovaná pro širokou škálu týmů a dala se směle doporučit i začátečníkům...

A bohužel oproti předchozím ročníkům nemohu pochválit výběr trasy (resp. konkrétní umístění stanovišť). Nejprve randál z dálnice, později příšerný randál z okruhu, pro mě při luštění "log aut" na hranici fyzického mučení. Hra se sice odehrávala v lese, ale v hluku větším než ve městě - pocit z herního prostoru tak byl téměř permanentně nepříjemný.

Jakkoliv jsem toho napsal víc kritického (což je pochopitelně částečně obrazem našeho tristního výsledku), KN pro mě stále zůstává hrou, na kterou se vždy na podzim budu hodně těšit! Tak ne že si zase dáte pauzu:)

Ivo C.

Poděkování

Chtěl bych organizátorům poděkovat za velice zajímavou a hodně náročnou hru.
Tentokráte jsem si ji mohl vyzkoušet v jiném týmu a byla to velká zábava.

Už to tu padlo vícekrát, ale do budoucna to chce ještě ty rozumné zavírání šifer, protože jsme nejednou měli velkou obavu, že nám dojde čas a budeme muset brát záchranu.

Ale rozhodně převažují pozitivní pocity :)
Takže doufám, že budete mít dost sil, abychom se mohli zase za rok postavit na start KN tentokráte no. 9.

Kodyn (toho času Plyšák na procházce)